Jsme výhradním zástupcem
plachatenice a jachty Hunter

Najdete nás na Facebooku

Informace o společnosti Moravyacht .s.r.o.

Moře a lodě jsou naším koníčkem - Moravyacht je jednou z nejstarších společností na českém trhu s tradicí již od roku 1989. Do naší aktuální nabídky patří zejména:

K dalším činnostem patří soudní odhady a technické prohlídky lodí, pojištění námořních jachet, kapitánské zkoušky. Kromě informací o nabídce společnosti zde naleznete také řadu užitečných informací pro jachtaře i pro ty, kteří třeba jachting teprve objevují - předpověď počasí pro jachtaře, vzpomínky z plaveb, fotogalerie aj.

Historie a zkušenosti firmy

do roku 1989

Jachting jsme dělali závodně od 10 let a náš koníček se nám stal povoláním. V okruhovém jachtingu jsme závodili ve třídě Pirát a na mistrovstvích Československa jsme dosáhli až na titul "Přeborník Československa".

Po okruhovém jachtingu jsme začali s námořními plavbami v roce 1974 na Jadranu, kde jsme již pluli na vlastnoručně zhotoveném Korzárovi i s dvouletou dcerou. Další větší plavbou (na tehdejší dobu) byla v roce 1979 plavba v Egejském moři, tentokrát se sedmiletou dcerou a 1 a půl ročním synem. Rodinné plavby s dětmi tedy provozujeme celou dobu naší činnosti, nyní již s vnoučaty a dalšími rodinami s dětmi. Nejdelší takovou plavbou, ještě za totality v roce 1986, byla plavba z Bratislavy po Dunaji do Černého moře, Bosporem do Istanbulu, Marmarským mořem do Dardanel a dále přes Egejské moře, Korintským průplavem až do tehdejší Jugoslávie.

1989 - 1996

Firma MORAVYACHT vznikla ihned jak to bylo možné - na podzim v roce 1989. Jejím hlavním programem byla stavba plachetnic SPORTA 600 a DYNO. V té době jsme již měli zkušenosti s amatérskou stavbou plachetnic typu KORZAR a CORONA. Po sametové revoluci jsme vyráběli plachetnice až do roku 1997.

V roce 1993 jsme byli osloveni americkou firmou HUNTER Marine corp. na jejich výhradní zastoupení pro Českou a Slovenskou republiku. Zahájili jsme prodej plachetnic HUNTER na našem trhu.

1996 - 2004

Od roku 1996 zajišťujeme pronájem lodí na celém světě - tzv. charter, organizujeme plavby a přeplavby, zejména Atlantického oceánu (již 10 ×). Naší specializací jsou plavby na plachetnicích, spojené i s potápěním v Karibiku, Itálii, Řecku, Turecku a v Chorvatsku se zkušenými kapitány pro skupiny i pro rodiny s dětmi.

Pro zákazníky, kteří mají jachtařské zkoušky, nabízíme lodě bez kapitána. Pro jachtaře, kteří potřebují praxi, organizujeme kondiční plavby a přeplavby se zápočtem do lodních knížek. Plavby probíhají pod vedením zkušeného jachetního instruktora jmenovaného ministerstvem dopravy.

od 2005

V roce 2005 jsme rozšířili naši nabídku o prodej lodních lístků na cruisové lodě společnosti COSTA a MSC pro náš trh. Dále jsme rozšířili nabídku a stále zajišťujeme již zmíněné kompletní pojištění námořních jachet od firmy Pantaenius, soudní odhady a posudky lodí, technické prohlídky lodí, kapitánské zkoušky aj.

Liba a Miloš Křenkovi

o-nas